Навіщо це потрібно?
Перед початком заморозків, для захисту вашого басейну, необхідно його законсервувати. Виходячи з багаторічного досвіду монтажу басейнів, підкреслюємо, що його не можна залишати на зиму порожнім. Оскільки вода при замерзанні збільшується в своєму об’ємі, виникає небезпека істотного тиску льоду на стінки басейну. Не можна також забувати про проблему зміни об’єму ґрунтів, що оточують басейн, при замерзанні.
Промерзання та відтаювання ґрунту в безпосередній близькості навколо басейну різко збільшує навантаження на стінки, що може призвести до часткового пошкодження чаші басейну. Щоб усунути цю проблему і надійно законсервувати басейн, встановлюються компенсатори (захисні подушки) об’ємного розширення замерзлої води. Отже, щоб підготувати басейн до зими необхідно злити воду нижче верхніх форсунок (орієнтовно на 20 см нижче скімера) та з трубопроводу. Потім заглушити верхні форсунки і скіммер(а). З скиммера(ів) зняти сіточку та зберігати в сухому приміщенні. Лампи витягнути з корпусів і опустити на дно. Якщо вмонтована протитечія, закладну знімають і зберігають в сухому приміщенні до початку сезону. Скіммер(и), закладні для ламп і протитечії заповнюють спеціально підготовленим пінопластом.
Компенсатори встановлюють по діагоналі басейну або у вигляді літери «У».
У технічному приміщенні необхідно повністю злити воду з усього обладнання. Якщо технічне приміщення без гідроізоляції та підігріву, знімаються всі насоси і переносяться в сухе, тепле місце до початку сезону.
Підсумуємо, для зимової консервації необхідно:
- залишити воду в басейні;
- заглушити форсунки і скіммер(а);
- лампи опустити на дно;
- в скіммер(и), закладні для ламп та протитечії встановити пінопласт;
- встановити компенсатори;
- максимально злити воду з обладнання в технічному приміщенні;
- при необхідності, зняти і перемістити всі насоси в тепле, сухе приміщення.
Потрібна консультація професіонфлів? – Звертайтеся!