Способи та регулярність прибирання кожного окремого басейну розглядається в індивідуальному порядку.
Почнемо з того, що забудовник повинен пропонувати Вам професійний сервіс після здачі об’єкту, в тому числі і послугу по регулярному прибиранню басейну. Але в наших реаліях, коли існує дефіцит робочої сили, особливо чоловічої, це не завжди можливо. І власник басейну опиняється сам на сам із цією задачею.
Що можна зробити самотужки?
Навчитися прибирати так званим ручним пилососом, що під’єднується до скімера існуючої системи фільтрації басейну. Це не складно, але займає час та вимагає певних зусиль. Також ручним пилососом важко очистити стінки басейну, якщо в цьому є потреба.
Але Ви можете автоматизувати цей процес.
Вдалою альтернативою ручному прибиранню являються роботи-прибиральники.
І тут у Вас з’являється величезне різноманіття вибору!
Перш за все можна звузити коло пошуку, спираючись на бюджет та розмір (ДхШхГ) вашого басейну. Потім звертаємо увагу на функціонал – до яких покриттів, форм басейну адаптований робот-прибиральник, які зони очищує, час прибирання, кількість програм, наявність дистанційного керування. Не менш важливим фактором при виборі робота є зручність його експлуатації: вага робота, наявність візка для транспортування та зберігання, легкість очищення фільтру від сміття.
Варто звернути увагу на торгові марки виробників, котрі вже зарекомендували себе на ринку України, а також наявність сервісних центрів по гарантійному та постгарантійному обслуговуванню. Відомі бренди, котрі представлені в Україні вже більше 10 років, це Zodiac, Dolphin, Aquabot, Hayward, модельний ряд котрих неодноразово вже оновлювався за цей час.
З поточним асортиментом роботів-пилососів Zodiac можна ознайомитися на сайті zodiacpool.com.ua.
У випадку, якщо бюджет дозволяє і ви хочете отримати не лише якісне прибирання басейну, а й комфорт та задоволення при експлуатації робота-пилососа, то розгляньте преміум-сегмент роботів. Варті Вашої уваги моделі ALPHA iQ, де застосовані передові європейські запатентовані технології та інновації, що покликані задовільнити потреби найвибагливішого користувача. Серед основних якісних переваг даних моделей є легке автоматичне вилучення робота з води, можливість дистанційного керування за допомогою додатку iAqualink, зручність очищення фільтру під проточною водою, прибирання всіх зон басейну будь-якої форми, включаючи окремо «ватерлінію», а також сучасний дизайн з LED-підсвіткою віконця фільтру.
Зупинимося на важливому аспекті розміщення Вашого басейну: якщо чаша розташована на ділянці без доступу до електричної мережі, то оберіть бездротову модель робота на акумуляторі (літій-іонній батареї). Такі моделі мають перевагу в тому, що не потрібно розмотувати кабель перед запуском робота в басейні, немає ризику пошкодження кабелю з подальшою його заміною. Але в той же час такий робот зазвичай потребує зарядки після кожного прибирання, а час роботи в середньому складає 2,5 години.
Для підтримки чистоти вуличного басейну періодичність прибирання в середньому повинна становити 2-3 рази на тиждень. Якщо басейн має накриття, то прибирання можна мінімізувати до 1 разу на тиждень.
ТОП-спосіб прибирання басейну – це відсутність необхідності прибирання!
Така ексклюзивна можливість є у власників басейнів Compass. За допомогою системи Vantage, якою на стадії замовлення можуть комплектуватися басейни, все сміття з усіх поверхонь чаші прибирається автоматично (див. Технології на варті чистої води в басейні).
Під кінець зауважуємо, що не зважаючи на обраний вами варіант прибирання басейну, необхідно підтримувати хімічний склад води в межах норми. Особливо це стосується використання автоматичних роботів-пилососів, для правильної роботи котрих існують технічні вимоги по складу та температурі води в басейні.
Але питання якості води буде висвітлено у наступній статті.