Для підтримання чистоти та безпеки відвідувачів вирішальним фактором при експлуатації басейну є якісна дезінфекція води.

Тому планування способу дезінфекції потрібно починати на етапі будівництва басейну. Навіть якщо Ви вирішите здійснювати знезараження води в ручному режимі, рекомендується залишити місце в моторному відділенні для монтажу елементів автоматичної системи, а також врахувати місце для підключення реле в електричному щитку.

З контексту випливає, що у Вас є вибір між двома варіантами: ручна та автоматична дезінфекція води.

Незалежно від обраного Вами способу, насамперед, перед запуском басейну потрібно знезаразити воду швидкорозчинним активним хлором. Краще всього використовувати готові суміші стабілізованого хлору для басейнів, разом з тим привести показники рН в норму, щоби дезінфекція пройшла успішно. Це швидкий та ефективний спосіб вбити всі наявні бактерії та мікроорганізми у воді.

Після підготовчих процедур переходимо до підтримуючої постійної дезінфекції. 
Щоби спростити процес контролю якості води та дозування основних хімічних препаратів, таких як рідкий хлор та рН, можна скористатись автоматичними насосами дозування, котрі мають в комплекті датчики та самостійно дозують необхідну кількість хімії. Це забезпечить точність та регулярність подачі реагентів у воду, підтримуючи хімічний баланс у нормі.

Наступним широко застосованим методом дезінфекції є сольовий електроліз, при якому система виробляє гіпохлорид натрію з кухонної солі, розчиненої у воді басейну. Очищення води за допомогою електролізу – це замкнене коло, в якому не змінюється концентрація солі у воді, а також в ній не накопичується хлор, або інші хімічні речовини. Після завершення процесу дезінфекції вироблений гіпохлорит натрію знову перетворюється на сіль у басейні (NaCl). Низька концентрація солі забезпечує особливе відчуття комфорту при контакті з водою басейну, оскільки вона діє як ізотонічний розчин. Немає необхідності приймати душ одразу після купання, купальники не вибілюються. А підсолена вода сприяє швидшому засмаганню.

В межах комплексної дезінфекції також застосовуються озонування та ультрафіолет. Це ефективні, швидкі, але короткострокові методи боротьби з мікробами та іншими патогенами, тому необхідне підтримання залишкового дезінфектора, наприклад хлору, для забезпечення тривалого ефекту.

Одним із сучасних методів дезінфекції є гідроліз. Цей метод забезпечує очищення води без використання хімічних речовин, що робить його привабливим для тих, хто шукає екологічно безпечні рішення. Однією з ключових особливостей гідролізу є продукування окисників, таких як озон, пероксид водню. В процесі розпаду у воді окисники утворюють гідроксильні (вільні) радикали, що ефективно окислюють органічні та неорганічні забруднення, тим самим вбиваючи  бактерії та віруси, не залишаючи залишків або шкідливих хімічних речовин. Для досягнення ідеального результату автоматичну систему гідролізу доповнюють іонізацією міддю, що запобігає утворенню водоростей та біоплівки на поверхні води.

Окрім того, сучасні автоматичні системи дезінфекції води, як правило, надають можливість управління всіма функціями басейну. Звичайно, першочергова функція всіх систем – це контроль якості води, але додатково можна керувати температурою води, освітленням, автоматичним накриттям басейну тощо. При наявності підключення до інтернету моніторинг показників та управління басейном можна здійснювати дистанційно, через власний онлайн кабінет.

Щоб у майбутньому не витрачати багато коштів та зусиль на підтримку води в нормі, подбайте про якісну фільтраційну та циркуляційну систему (правильну кількість та схему розміщення форсунок в басейні, достатній об’єм бака та тип фільтраційної засипки, регулярність промивки фільтру та прибирання басейну).